Походження назви: від промзони Парнас, що починається за 500 метрів на схід від станції, яка отримала свою назву від історичної назви гори Парнас у Шуваловському парку, що розташовується за два кілометри на захід. В проекті станція мала назву «Парнаська».

Реалізація проекту почалася у 2009 році. На грудень 2020 року із запланованих до введення 2,7 млн. м² житлової нерухомості здано в експлуатацію близько 1,8 млн. м² житла в 14 чергах, всього 52 житлові корпуси. Будинки зводяться за цегляно-монолітною технологією, більшість квартир здається з повним оздобленням.

"Академічна" називається "Академкою", "Громадянський проспект" – "Громадянкою", "Технологічний інститут" – "Техноложкою", а "Політехнічна" носить горде ім'я "Політех". Крім того, "Площа мужності" іноді називають "Площею заміжжя", а "Площа Леніна" через близькість до Фінляндського вокзалу. називають "Фінбан".

22 грудня 2006 року Станція метро «Парнас» була запущена в експлуатацію 22 грудня 2006 року. «Парнас– кінцева станція Московсько-Петроградської лінії Санкт-Петербурзького метрополітену. Це найпівнічніша станція не тільки в Петербурзькому метро, а й у всій Росії. Вона стала 60-ю станцією Петербурзького метрополітену.