Суть татуювання – внесення фарб у шкіру шляхом мікротравми. Фрагменти барвників, що використовуються, занадто великі, тому не вміщаються в просвіт судин, через які могли б бути видалені природним лімфо- і кровотоком..
Як пояснила Сандрін Анрі з університету Марселя, коли макрофаги, що захищають шкіру людини від інфекцій, вмирають, їх вміст, включаючи частинки фарби, вивільняється. "Ці частки "підхоплюють" сусідні макрофаги, що дозволяє татуюванням існувати практично вічно", – зазначила дослідник.
Перший тиждень після процедури слід кілька разів на день обробляти ділянку шкіри розчином калію перманганату. Через тиждень після дії лазера, варто змащувати ділянку зволожуючими та регенеруючими кремами, бажано, для чутливої шкіри. Це прискорить загоєння та виведення зі шкіри пігменту.
Як відомо, серед усіх органів людського тіла найбільше навантаження з боку зовнішнього середовища піддається шкіра, а тому її клітини оновлюються досить часто. При цьому, коли людина завдає собі татуювання, вона не стирається за тиждень – лише вицвітає, але і на це йдуть довгі роки.