Занесений до "Червоної книги". Однією з основних причин зникнення амурських тигрів стало знищення природних місць проживання та підрив кормової бази. Цим великим хижакам потрібні досить великі мисливські території – близько 100 км2 одного звіра. Іншим важливим фактором є браконьєрство.

У ХІХ столітті в Росії було 1000 амурських тигрів, але на початку XX століття чисельність скоротилася у 33 рази. Причина вимирання тигрів — у людях: мисливці винищували їх заради величного трофею, шкіри та інших частин тіла, які особливо цінують китайському ринку.

В основному тигрів вбивають для шкіри і дериватів (наприклад, кістки), які використовуються в традиційній китайській медицині. Відкриття кордонів між КНР та Росією після розпаду Радянського Союзу дозволило легко перевозити товар на ринки Китаю та інших країн.

Амурський тигр Амурський тигр — один із найбільших наземних хижаків нашої планети та один із найменших підвидів тигра, занесений до Червону книгу. Єдиний зі своїх родичів, який освоїв життя у снігах. До 40-х років ХХ століття на планеті налічувалося менше 50 особин.