– усі тіла в безповітряному просторі падають на землю з однаковим прискоренням, чи інакше сила тяжіння не залежить від маси тіла; – за наявності повітря вони падають з різною швидкістю через те, що повітря чинить на їх падіння різний опір.7 Dec 2018

Коли на Землю падає легке тілоЗемля присувається до нього на меншу відстань, ніж у разі падіння важкого. При цьому швидкість падіння в обох випадках буде однакова, а ось пройдена відстань залежатиме від маси. Саме тому важке тіло завжди досягатиме Землі швидшеніж легке.

З (3) випливає: 1. Прискорення вільного падіння не залежить від маси тіла, у безповітряному просторі всі тіла падають з однаковим прискоренням. Однак якщо є сила опору, прискорення вже визначатиметься дією двох сил – сили тяжіння та сили опору.

Як відомо, тіла притягуються одне до одного. Тому не лише камінь падає на Землю, а й Земля падає на камінь. І не тільки Місяць обертається навколо Землі, а й Земля навколо Місяця – центр мас знаходиться десь у нас під ногами. Отож: чим більше маси тіл, тим сильніше вони притягуються один до одного.