Вдень піщане випромінювання сонячної енергії перегріває повітря та викликає різке підвищення температури. Але вночі більша частина тепла в піску швидко випромінюється, роблячи пісок холодним.Mar 2, 2021

Основна причина полягає у поєднанні двох факторів: піску та вологості. Пісок не дуже добре зберігає тепло. Коли сонячне світло падає на піщану поверхню, крихітні піщинки у верхніх шарах поглинають його, проте швидко віддають його у повітря.

Клімат у регіоні +39 °С, вночі стовпчик термометра знижується до +28…+30°С. Для зими характерні сильні перепади температури між денним та нічним часом доби: днем ​​повітря прогрівається до +15…+17°С, тоді як вночі можуть бути і нульові показники або навіть заморозки.

Пісок вдень дуже сильно прогрівається, але лише у верхньому шарі. Цьому сприяє його мала теплопровідність, що перешкоджає догляду тепла з верхнього шару більш глибокі шари. Вночі а верхній шар піску значно охолоджується. Такі коливання температури піску і відбиваються на температурі приземного шару повітря.