Крім числа горбів, ці два види відрізняються пропорціями тіла та довжиною вовни. В обох на стадії ембріона закладаються два горби, але у дромадер вони незабаром зливаються в один. Це дає підстави припускати, що двогорбість – риса більш давня, тоді як одногорбість – пізніше еволюційне придбання.

Так що ж у горбу у верблюда? У горбу або горби верблюди зберігають жирові запаси. Це незвичайна комора, яка є тільки у такої спеціалізованої тварини, як верблюд.

Характеризується в середньому більшими, ніж у інших сучасних верблюдів, розмірами та масою, від одногорбого верблюда відрізняється також наявністю двох горбів і набагато густішим шерстим покривом. Види верблюдів є близькими, вони можуть схрещуватися, виробляючи світ життєздатні плодючі помісі.

У горбах верблюдів знаходиться запас жирів, який дозволяє їм довгий час обходитися без води. Під час окислення одного грама жиру утворюється 1,1 г води, отже воду зручніше запасати як жиру. Трьохгорбих верблюдів у природі немає, а народився в челябінському зоопарку, якщо це правда, результат мутації.