Часові пояси Китайської Республіки (1912-1949 рр.) Після утворення КНР у 1949 році перший голова Мао Цзедун вирішив, що весь Китай має жити за стандартним часом. заради національної єдності. Так, церемонії підняття прапора вранці проходять справді масштабно: одночасно в усій країні.

Чому у Китаї один часовий пояс? Незважаючи на те, що протяжність Китаю за довготою становить близько 61 градуса, і країна знаходиться у 5 географічних поясах, її населення мешкає за єдиним часом. Воно називається пекінським – UTC+8. Також не використовується перехід на літнє час.

Наприклад, в Китаї, що географічно знаходиться в п'яти часових поясах, на всій території діє єдиний китайський стандартний час. Від UTC – всесвітнього координованого часу, за яким регулює годинник у всьому світі, – китайський час відрізняється на 8 годин зі знаком + (UTC +8).

Територія Китайській Народна Республіка має протяжність за довготою 61°04′ або приблизно 4,1 години, але офіційно на всій території країни (включаючи Гонконг та Макао) діє єдине стандартне час UTC+8, яке зветься пекінське час (англ. Beijing Time).