Оскільки в другому енергетичному (квантовому) шарі немає вакантних орбіталей, атом азоту не може розпарити 2s2-електронну пару і підвищити свої валентні можливості.. Таким чином, атом азоту може виявляти валентність I, II, III і IV, але не V! Азот не може бути пятивалентним!Apr 12, 2018

Водночас атом азоту може надати неподілену електронну пару зовнішніх електронів атому 2s2, що має вільну орбіталь (акцептору). В результаті виникає четвертий хімічний зв'язок атома. азоту, як це має місце, наприклад, у молекулі азотної кислоти (рис.

Азот має багато ступенів окислення від -3 (коли азот надає три неспарені електрони на 2р-орбіталях для утворення ковалентних зв'язків – заповнюється октет на зовнішній оболонці) до +5 (Коли всі п'ять зовнішніх електронів йдуть на освіту ковалентних зв'язків із більш електронегативними елементами).

Азот у своїй молекулі N2 має валентність 3(це єдиний варіант, що підходить до завдання), а ступінь окислення 0. Валентність азоту не залежить від його сполуки та молекули, валентність визначається номером групи, у якій розташований атом.