Образа вчить нас прощення Може, це і не була мета його поведінки, а якщо нас спеціально хотіли образити, то тим більше немає сенсу витрачати свої сили на спілкування з такою людиною. Прощаючи та забуваючи конфліктну ситуацію, ми робимо своє життя повнішим та позитивнішим.

Образа — реакція людини на несправедливо завдане прикрощі, образу, а також викликані цим негативно забарвлені емоції та почуття. Включає переживання гніву до кривдника і жалю до себе в ситуації, коли нічого вже неможливо поправити.

Образа є одним із найбільш негативних і небезпечних почуттів, які тільки можуть виникнути у житті людини. Вона здатна мучити душу і отруювати свідомість людини (і навіть його тіло) зсередини. Вимога вибачень та поступок, поганий настрій, нескінченні звинувачення, біль, жалість до себе, гнів, агресивність тощо.

Образи псують життя самому людині та її оточенню, призводять до психосоматичних хвороб, заважають любити і насолоджуватися життям. У крайніх випадках можуть призводити до суїциду та припиняти це життя. Все відбувається по наростаючій.