Справді, він (кава) може стимулювати перистальтику кишечника (хвилясте скорочення стінок порожнистих трубчастих органів (стравохода, шлунка, кишечника і так далі), що сприяє просуванню їх вмісту), через що і можуть виникати раптові позиви.

Лікарі припускають, що поява кава у шлунку посилає сигнал у мозок, і він моментально інструктує товсту кишку скорочуватися. Дослідники висунули гіпотезу, що за такий ефект може відповідати не кофеїн, а одна або кілька інших хімічних речовин, що містяться в кава.

Функціональний запор – дослідження показали, що вживання кава (Навіть без кофеїну) у третини осіб (частіше у жінок) викликає позив на дефекацію. Простіше кажучи, стимулює стілець. Це відбувається за рахунок так званого гастроколічного рефлексу, який виникає вже за кілька хвилин після вживання кава.

Кава має легкий проносний ефект. Кофеїн впливає на гладку мускулатуру кишківника, посилюючи його перистальтику, і таким чином прискорює процес просування калових мас. Ось чому багато хто після ранкової чашки кава відчувають необхідність терміново відвідати туалет.