Дослідження показало, що бразильський птах остаточно зник у дикій природі. Причиною цього називають масову вирубку лісів, які були будинком для блакитних ара. «Людська діяльність є основною причиною багатьох недавніх зникнень видів.Sep 11, 2018
Вітчизна блакитних ара, область чагарників та тернових лісів на північному сході Бразилії, була зруйнована внаслідок людської діяльності. Останній блакитний ара, що жив у дикій природі, зник в 2000 році. Залишалося лише кілька десятків папуг у приватних колекціях. Доля виду опинилася під загрозою.
Вважається, що останній самець, що жив у дикій природі, зник у 2000 році. У 2007 році у приватних колекціях налічувалося лише 90 птахів цього виду. Нині їхня кількість перевищила 500 особин, проте в дикій природі вони, як і раніше, не зустрічаються. Розведенням цих птахів займаються у Бразилії та Катарі.
З 2014 до 2019 рік у розпліднику AWWP та бразильському центрі з розведення вирощено 25 пташенят цього виду. 20 червня 2019 року даний вид папуг був визнаний вимерлим у дикій природі.