Квітки поодинокі і лише на 5-7 рік купальниця утворює потужну кущову систему – це перша причина занесення до Червоної книги. По-друге, через красу квітки чисельність його значно зменшується, тому що квіти масово використовуються для букетів у великих кількостях.

«Вогники» — так найчастіше називають ці квіти. "Наша сибірська троянда" – говорять про них сибіряки. Зустрічаються й інші варіанти: у тому ж Сибіру, ​​яскраво-жовтогарячі квіти називають і «жарками», у середній смузі Росії – «бубончиками», на півночі – «балаболкою». "Купальниця" – так називають цей квітка вчені.

У наших сибірських лісах та на луках зростає тільки азіатська купальниця — з яскраво-оранжевими квітками. Цвісти починає вона зазвичай наприкінці травня і цей період триває протягом лише 2-3 тижнів. Азіатська купальниця, наприклад, головний символ герба міста Шелехова в Іркутській області.

Зустрічаються на Алтаї, у Саянах, у Західно-Сибірській рівнині і навіть у Монголії. Діаметр квіток до 5 см. Період цвітіння – кінець травня-червень. У народній медицині смаження застосовуються як сечогінний, протизапальний та протицинготний засіб, а також при набряках та забитих місцях.