Йогурт виходить «слизьким»? Потрапляючи в некомфортне середовище, занадто холодне або гаряче, або при різких перепадах температури, бактерії починають "захищатися". Вони виробляють слизові речовини, полісахариди. Завдяки цим слизовим речовин консистенція йогурту ставати більш тягучоюнавіть слизової.

Правильний йогурт – густий та ніжний. В'язкість – це показник густоти, це добре. А ось тягучість (сопливість) – не дуже добре, але й не страшно. Тягучість може з'явитися через не ідеальний температурний режим приготування, вона обумовлена ​​підвищеним синтезом термофільним стрептококом екзополісахаридів.

Якщо в молоці є антибіотики, що пригнічують зростання бактерій, то йогурт не закваситься. Якщо йогурт не виходить, спробуйте змінити молочну марку або оберіть продукцію іншого виробника. Найбільш стабільний результат дає ультрапастеризоване молоко. Для домашньої кисломолочки – це найбезпечніша сировина.

Не впевнені в користі магазинного йогурту: корисні бактерії живуть менше тижня, то є йогурти не варто зберігати довго, а краще з'їсти відразу після приготування. Свіжий домашній йогурт точно буде багатий мікроелементами, вітамінами, кальцієм та білком.