Внаслідок дотику протилежно заряджених зарядів між хмарою та землею виникає іскра, яка і є блискавкою. За різною траєкторією, найчастіше зигзагом, вона прямує до землі і знаходить там свій позитивний заряд — протон.
При зустрічі всередині хмари різних електричних зарядів виникає потужний розряд і з'являється блискавка. Блискавка ж розігріває навколо себе повітря настільки сильно, що воно починає розширюватися, тоді і з'являється ефект вибуху, а точніше ми чуємо грім.
вважається, що піт і швидкий рухпритягує» блискавку; якщо ви застигнуті грозою на велосипеді або мотоциклі, припиніть рух та перечекайте грозу на відстані приблизно 30 м від них; якщо гроза застала вас в автомобілі, не потрібно залишати його, необхідно закрити вікна і опустити автомобільну антену.
Блискавка – вічне джерело підзарядки електричного поля Землі. На початку XX століття за допомогою атмосферних зондів виміряли електричне поле Землі. Його напруженість біля поверхні дорівнювала приблизно 100 В/м, що відповідає сумарному заряду планети близько 400 000 Кл.