Для виникнення молодіжної субкультури необхідний збіг низки формуючих факторів, серед яких політичні, соціальні, економічні причини, поява технічних нововведень, культурні події, діяльність лідерів, піар через ЗМІ тощо.

Розвивалося постіндустріальне суспільство. В цей час почали зароджуватися молодіжні рухи, які не через відкрите протистояння — революцію чи бунт, а через культуру стали перевизначати своє місце в житті, відмовляючись від прямого та обов'язкового наслідування батьківського статусу. Так з'явились субкультури.

Найбільш поширеною є така відповідь: щоб вирішити протиріччя в основній культурі, якщо вона виявляється нездатною забезпечити повне покоління дієвою ідеологією. Субкультура набуває форм у своїй стилістиці поведінки, у мові, одязі, в ритуалах, здатних до творчого розвитку.

Багато хто певною мірою навіть позитивно: вони розвивають його як сильну творчу особистість, бо майже кожна субкультури є свій напрямок у музиці, живописі, літературі, мистецтві. Помітити, дбайливо випестити та розвинути творчі здібності, індивідуальність особистості підлітка – завдання дорослих.