Осінь – період загострення цілого ряду хронічних захворювань. Цьому сприяє багато факторів. З похолоданням змінюється ритм життя, погіршуються погодні умови, скорочується тривалість світлового дня, змінюється раціон харчування (стає менше фруктів та овочів)..
Восени дні стають дедалі коротшими, темнішими і холоднішими. Погана погода, дощі, вітер, нестача сонячного світла у чутливих людей з лабільною психікою, схильних до депресивних станів, можуть спровокувати виникнення або загострення депресії.
У зв'язку з цим було зроблено висновок, що осіннє загострення психічних розладів, насамперед, обумовлено малою кількістю сонячного світла та короткою тривалістю дня. Також депресивний стан, психози та панічні атаки можуть бути спричинені різними психологічними факторами.
Осінні загострення у психіатрії включають депресії, БАР, неврози, шизофренію, тривожні та фобічні розлади. Близько 5% дорослого населення США страждають на подібні загострення. Зазвичай це починається у молодому віці, зустрічається частіше у жінок, ніж у чоловіків.