У міру формування хмара водоростей та моху піднімається з дна до поверхні. Через відсутність кисню починається гниття, утворюються органічні відходи, що розходяться у воді та утворюють трясовину. Тряса засмоктує живі об'єкти. Пояснюється це її фізичними властивостями.
У міру формування скупчення водоростей та моху піднімаються з дна до поверхні. Через відсутність кисню починається гниття, утворюються органічні відходи, що утворюють трясовину. Тряса засмоктує живі об'єкти. Пояснюється це її фізичними якостями.
Справа в тому що трясовина відноситься до так званих бінгамівських рідин. При попаданні на їх поверхню об'єкта з невеликою вагою вони поводяться як тверді тіла, тому предмет занурюватися не буде. Якщо ж об'єкт має досить велику вагу, він тоне. Є два види занурення: недозанурення та перезанурення.
Важкопрохідні та непрохідні болота вкриті мохом. Найнебезпечнішим місцем на болоті є трясовина, або палиця, – заросла водойма, поверхня якого вкрита мохом і яскравою зеленою травою. Тряса надзвичайно небезпечнавона засмоктує людину на дно. Якщо ви припускаєте, що перед вами палиця, обійдіть цю ділянку шляху.