Підвищена освіта сірки у вусі може бути спричинена такими причинами. Підвищена секреторна активність залозТому у вушних раковинах утворюється дуже багато сірки. Дерматологічні захворювання – екзема, дерматит, грибкова поразка. Часте та травмуюче очищення слухового каналу.
Надлишок вушної сірки може притиснути барабанну перетинку і призвести до часткової втрати слуху, а також шуму у вухах, запаморочення, блювоти та судом. У зовнішньому вусі близько 2000 сірчаних залоз, які виділяють 12-20 мг. вушної сірки в місяць. Сірка складається з білків, жирів, вільних жирних кислот, мінеральних солей.
При тривалому знаходженні у слуховому проході сірчана пробка може спричинити запалення шкіри слухового проходу, що супроводжуватиметься болем. У разі сірчаної пробки необхідно звернутися за професійною допомогою до лікаря сурдолога або отоларинголога і в жодному разі не намагатися видалити її самостійно.
Враховуючи все перераховане вище, відповідь на запитання "Чи треба чистити вуха?" – не тільки не треба, але й небезпечно, у зв'язку з можливістю травмування слухового проходу, а іноді і барабанної перетинки та занесення інфекції. Тільки з естетичною метою можна прибирати сірку на вушній раковині не більше її видимості.