Кроводача корисна для профілактики всіх "хвороб накопичення" – атеросклерозу, подагри, порушень травлення, діяльності підшлункової залози, печінки, основного обміну. Регулярне здавання крові сприяє покращенню самопочуття. Активізується робота кровотворних органів, це стимулює роботу всього організму.
Протипоказанням до донорства є і алкоголізм, оскільки алкоголь змінює біохімічний склад крові. Мінуси здачі крові. Після здавання крові донор відчуває слабкість, запаморочення, можливо слабкість. Після здавання крові у донора падає вміст гемоглобіну в крові, Т.
На сьогоднішній день, донорство крові є абсолютно нешкідливою та безпечною процедурою. Для здорової людини ця процедура навіть корисна. В організмі донора підвищується рівень пристосувальних реакцій, стимулюється кровотворення та імунітет, відбувається розвантаження органів, що беруть участь у утилізації клітин крові.
З метою безпеки донорства важливо дотримуватись правил. Так, чоловіки можуть здавати кров не більше 5 разів на рік, жінки – не більше 4. Стандартний обсяг заготівлі крові 450 мл ± 50 мл без урахування консерванту.