Історичною батьківщиною страусів названо Молдова та Україна У північно-західному Причорномор'ї близько восьми млн. років тому сформувався новий тип страуса. Через чотири-п'ять мільйонів років страуси мігрували до Африки, де витіснили інші види птахів, що мешкали на континенті.

Фінляндія батьківщина страусів Підприємець Олександр Сайдінов вперше побачив живого африканського страуса у Фінляндії – на одній із 30 ферм, де розводять цих птахів.

Звичайний страус, або північноафриканський страус (Лат. Struthio camelus camelus), – номінативний підвид африканського страуса. Поширений у Північній Африці від Марокко до Ефіопії та Уганди. Звичайний страус має червоне забарвлення шкіри шиї та стегна, а також має лисину на маківці :1285.

У природі його мешкає на відкритих ділянках, зарослі низькорослими деревами – буша. Раніше йому відносили до страусоподібних (класифікація переглянута у 1980-ті роки). Ему поширений здебільшого материка Австралії, хоча уникає густонаселених районів, густих лісів та посушливих зон.