Ентерит – це запалення в тонкому кишечникущо викликає порушення його роботи та дистрофічні зміни поверхні його слизової оболонки. Патологія може розвиватися локально в середній частині (худій кишці), тонкому відділі (клубовій кишці), або зачіпати весь тонкий кишечник.
Гострий ентерит починається з діареї (до 10-15 разів на добу), нудоти, блювання та болі у животі. Може підвищуватися температура до субфебрильних значень, головна біль, блідість шкірних покривів, білий наліт мовою. Пацієнт скаржиться на слабкість, здуття живота, "бурчання" у кишечнику.
– запальний процес у тонкому кишечнику, що супроводжується порушенням його функцій та дистрофічними змінами слизової оболонки. Характеризується симптомами розладу стільця, який набуває рідкого або мазеподібного характеру, здуття живота, бурчанням, болями в ділянці пупка.
Для хронічного ентериту характерні проноси, що настають вранці і невдовзі після їжі, бурчання та переливання в кишечнику, нерізкі болі в животі. Проноси можуть змінитися запорами, часто виникає нудота, відрижка. Хворі зазвичай худнуть, бліді, дратівливі, скаржаться на слабкість, швидку стомлюваність.