На Далекому Сході та у Південно-Східній Азії тропічні циклони називаються тайфунами, а в Північній та Південній Америці – ураганами (ісп. huracán, англ. hurricane), на ім'я майянського бога вітру Хуракана. Прийнято вважати, згідно з шкалою Бофорта, шторм переходить в ураган при швидкості вітру понад 117 км/год (або 32,5 м/c).
В нашій країні урагани найчастіше бувають у Приморському та Хабаровському краях, на Сахаліні, Камчатці, Чукотці, Курильських островах, виникають урагани будь-якої пори року, більшість їх відбуваються у серпні – вересні.
Багато ураганів зароджується у тропічних широтах Тихого океану. Від ураганів страждає південно-східна Азія та острови, які знаходяться поряд. Дуже часто бувають урагани біля берегів Центральної Америки та тропічної Африки, які зароджують в Атлантичному океані.
Тропічні циклони зароджуються у низьких широтах в результаті взаємодії вітрів (пасатів), що дмуть там, з потужними конвективними потоками повітря, які виникають над сильно нагрітою (до 26-28 °С) поверхнею океану.