Полярний день – наслідок нахилу площини екватора Землі до площини екліптики, що становить приблизно 23°26′. Найкоротша Полярна ніч (майже дві доби) спостерігається на широті ≈ 67 ° 24 'пн. ш., яка визначається як широта Північного полярного кола, найдовша – це Південний полюс, трохи менше шести місяців.Jan 15, 2019

Це явище називається полярним вдень і виникає внаслідок певного нахилу земної осі — площина екватора нахиляється до площини екліптики (коло небесної сфери, яким відбувається видимий річний рух Сонця) на 23°26′.

Найдовший полярний день спостерігається на полюсах – понад 6 місяців. На Північному полюсі це приблизно 190 днів із 19 березня по 25 вересня, на Південному — 184 дні з 21 вересня до 23 березня. Під час полярного дня протягом кожної доби Сонце не заходить за обрій, а описує коло вздовж лінії горизонту.

Полярний день — це пора року, коли сонце не йде за горизонт. Це виникає внаслідок певного нахилу земної осі. Найкоротший полярний день триває майже дві доби, його можна побачити у містах, розташованих південніше полярного кола – наприклад, у Новому Уренгої.