Місце під суницю обирають саме сонячне та вирівнянеде не застоюється вода. Добре, якщо на цій ділянці як попередники росли: морква, буряк, часник, календула, бобові. І, навпаки, невідповідні такі культури, як томати, картопля, огірки, капуста та малина.
А рослини, які "виносять" сонце лише терплять його. Вони ростуть гірше, менше цвітуть та плодоносять, ніж на сонці. До таких відноситься і суниця. Крім того, в тіні суниці частіше хворіє, особливо у дощове літо.
Досвідчені городники запевняють: садити полуниці потрібно на сонце. Справа в тому, що ягода не просто потребує сонячного світла, а й «вимагає» постійного потрапляння на неї променів. Якщо рослина буде розташовуватися в тіні, то врожай навряд чи порадує дачника: ягоди вийдуть маленькими і із зайвою «кислинкою».
Полуниця потрібно багато сонця — тоді ягода буде великою та солодкою. — Садівники багато економлять місце і садять надто часто кущі, а це значно зменшує врожай, — зазначає Людмила Шубіна. — Відстань між кущами треба робити щонайменше 30–35 сантиметрів.