З дикорослих видів лісах Європейської частини та на Кавказі зростає яблуня лісова (Malus sylvestris); у Малій Азії, Ірані, Криму та на Кавказі – яблуня східна (Malus orientalis); у Китаї, Монголії, Приморському краї, Східному Сибіру – яблуня ягідна (Malus baccata); у лісах Тянь-Шаня – яблуня Недзвецького (Malus …

Природний ареал яблуні лісовий – від Центральної Європи до Передньої Азії, причому південний і східний кордони ареалу достовірно не визначені. В Альпах лісова яблуня зустрічається аж до висоти 1100 м над рівнем моря. Вона віддає перевагу заливним лукам і прикордонним з лісом сирим місцевостям.

Розповсюдження (ареал). Вітчизна яблуні домашньої – територія сучасного Казахстану та Киргизії, де вона природна зростає у нижньому поясі гір, у складі широколистяних лісів.

Їх збирають із кінця вересня — середини жовтня. При своєчасному та правильному знятті лежатимуть до весни (лютий – березень). Зимові яблука у процесі зберігання стають лише солодшими. А відразу після зняття, навпаки, можуть бути не такими смачними, з кислинкою.