Червоні водорості, або багрянки (Rhodophyta) живуть переважно в морях (часто на більшій глибині, ніж зелені та бурі) водорості, що обумовлено присутністю фікоеритрину, здатного, мабуть, використовувати для фотосинтезу зелені та сині промені, що проникають глибше за інших у воду), менше в прісних водах і …

Клітинна стінка червоних водоростей складається з фібрилярного матриксу (складений рихло розташованими фібрилами целюлози або ксилану) і аморфної фракції, до складу якої можуть входити агар, агароїди, карагінани та маннани. У ряду червоних водоростей клітинна стінка інкрустується карбонатами кальцію, магнію та стронцію.

Водорості є нижчими рослинами. Тіло їх представлене талломом (сласлом) – не диференційованим на клітини тілом, що часто має просту форму. У водоростей відсутні органи вищих рослин, такі як втеча та коріння. Клітини водоростей без'ядерні, оскільки ці організми є еукаріотами.

На невеликих глибинах у Чорному морі можна побачити буру водорість цистозейру. Червоні водорості, або багрянки – це багатоклітинні рослини, що живуть у морях та океанах. У прісних водоймах червоні водорості трапляються рідко.