885 рр.) Кирило і Мефодій – просвітителі слов'ян, творці слов'янської абетки. Вони були братами, народилися і виросли в візантійському місті Солунь (суч. Фессалоніки), на околицях цього міста на той час проживало численне слов'янське населення, тому вже з дитинства їм була відома одна зі слов'янських мов.

Двоє братів були родом з міста Салоніки. У слов'янських джерелах збереглася стара традиційна назва Солунь. Вони народилися у сім'ї успішного офіцера, який служив за намісника провінції. Кирило народився 827 року, а Мефодій – 815-го.

Кирило (до схими Костянтин, прізвисько «Філософ», 827-869, Рим) і Мефодій (815-885, Моравія) – святі православної та католицької церков, брати-місіонери з міста Солуні (зараз Салоніки), творці старослов'янської абетки та церковнослов'янської мови, проповідники християнства.

Кирило народився близько 827 р., помер 14 лютого 869 р. до прийняття чернецтва на початку 869 р. носив ім'я Костянтин. Його старший брат Мефодій народився близько 820 р., помер 6 квітня 885 р.