Найбільш перспективними для лову щуки в пізній зимовий період є озера, затоки, протоки річок та водосховищ. У більшості випадків на лові позитивно позначається наявність коряжника, уступів і нерівностей дна в місці лову.

Багато рибалок запитують, як ставити жерлиці взимку на щуку. Зимові жерлиці для лову щуки надійніше встановлювати на обривистому березі водоймища, де течія повільна, і відстань від берега не більше 20 метрів, щоб не обходити всю водойму і не перевіряти в одному місці жерлицю, Поки в іншому буде клювати.

у верхів'ях течія швидша, а отже вода раніше стає чистою і раніше звільняється від каламуті повені. Під час жару щука намагається мешкати неподалік нерестовища, а це означає, що Шукати її треба на мілинах вільних від льоду і відкритих сонячному теплу зі спокійною, навіть стоячою, водою.

Коли підсікати Якщо гачок одинарний, варто почекати, коли щука після заковтування живця рушить з місця. Якщо ж жерлиця оснащена потрійним гачком, а живець насаджений за спинку, то не варто чекати на зупинку розбійниці для заковтування.