У природній природі росте по схилах гір на вапнякових виходах, по ярах, легко уживається у змішаних чагарниках. Її не лякають торфовища, вологі хвойні та широколистяні ліси.Mar 30, 2017
Культивується жимолість майже по всій Росії, але переважно там, де ростуть та дикі родичі: у Східному Сибіру, на Алтаї, Далекому Сході, Уралі у північних та середніх зонах. У південних широтах ця культура зустрічається мало, тому що там для неї занадто тепло, а районованих для півдня сортів поки що немає.
Зростає жимолість у Китаї, Середній Азії та Монголії. Найбільші чагарники виростають у Памірі, на Алтаї та заході Тянь-Шаню, їх зростання сягає 4 метрів. Дикі види рослини часто сплітаються в непрохідні зарості в долинах річок і на узліссях.
Найкраще жимолість зростає на освітленому низинному болотистому місці, при цьому ділянка повинна бути надійно захищена від вітру. Бажано, щоб ґрунт суглинистим або супіщаним. Якщо ґрунт бідний, то його попередньо потрібно удобрити. У надто кислий ґрунт внесіть крейду або доломітове борошно.