Яйця відкладаються восени. Вони укладені в щільний кокон, який самка підвішує в затишному місці: за корою, що відстала, в щілинах і т.д. п. Відклавши яйця в кокон, вона деякий час носить його на собі, а потім ховає у безпечному місці.

Мешкає на лісових узліссях, галявинах, в рідкісному лісі. Чекає видобуток (комах) в центрі ловчої мережі, розкинутої на висоті 1,5-2 м. Восени самка відкладає яйця, укладаючи їх у своєрідний кокон з павутини, який підвішує за корою, що відстала, в щілинах та ін.

До парування самці заповнюють довгасті цибулини (цимбіуми) на кінцях педипальп спермою, навіщо вони створюють невелику мережу. Потім самці кидають на мережу кілька крапель сперми з геніталій і набирають сперму цимбіумами. Після парування нерідкі випадки пожирання самкою самця (див. канібалізм павуків).

При укусах павука-хрестовика з'являються біль голови, слабкість, біль у суглобах, коліка і печіння у місці укусу, крововиливу в підшкірну клітковину. Смертельних випадків при укусі павука-хрестовика не відзначається, але після одужання іноді виникає некроз м'яких тканин у місці застосування отрути.