Найбільш перспективними для лову щуки пізньої осені є верхні брівки берегових звалів із глибинами понад два метри. В ідеалі, якщо перед свалом на дні буде негуста рослинність – потенційний притулок для дрібної риби та чудове місце засідки для щуки.

Зауважив таке: на річках, де берегова лінія сильно заросла очеретом майже скрізь, найцікавіші восени місця – приямки біля чагарників. А на річках, де очерету небагато, цілком реально зустріти щуку на глибинах 1-1,5 метра біля межі цих чагарників. 7. «Зворотні», заплави та інші тиховоддя з глибиною три і більше метрів.

На початку жовтня, при зниженні температури води до 8-10 градусів, корм поступово «скочується» на глибину, щуці доводиться звертатися до іншої тактики годівлі, а рибалці – змінювати свою стратегію. На відміну від вересня, у жовтні щука клює менше, вона майже наїлася: дрібні та середні приманки перестають працювати.

Риба не любить стрімкого перебігу. Вона ховається у заплаві. Хижачка веде полювання лише вздовж руслової та берегової лінії. Основні місця укриттів – коряжники, очерети, рідкі водорості.