Сумчасті були поширені у багатьох районах Північної Америки протягом мезозою і перевершували плацентарних ссавців. Сьогодні, єдиним живим представником сумчастий у Північній Америці є опосум. Сумчасті вперше з'являються в літописі скам'янілостей з Південної Америки протягом пізнього палеоцену.Oct 26, 2021

Всім відомо, що Австралія – світ сумчастих ссавців. На найменшому континенті планети просто приголомшливе розмаїття цих тварин. Крім всіх відомих кенгуру і коал, в Австралії мешкають кускуси, вомбати, сумчасті куниці, тушканчики, щури, миші, мурахоїди, кроти і навіть вовки.

Сумчасті (Лат. Сумчасті харчуються рослинною та тваринною їжею, формують велику різноманітність екологічних форм, що часто повторюють риси плацентарних ссавців (сумчастий кріт, сумчаста куниця, сумчаста летяга, сумчаста миша та ін). Поширені в Австралії та на навколишніх островах, у Південній Америці.

База даних Американського товариства маммалогів (ASM Mammal Diversity Database, v. 1.9) визнає 390 сучасних видів сумчастих, а також 17 видів, що вимерли після 1500 року.