Історія проведення ядерних випробувань почалася рано вранці 16 липня 1945 року на випробувальному полігоні в пустелі в Аламогордо, Нью-Мексико, коли Сполучені Штати підірвали свою першу атомну бомбу.Aug 29, 2022

За співвідношенням «кількість вибухів (кількість зарядів та пристроїв)»: 80 (84) проведено в УРСР, 39 (46) — в Казахській РСР, 2 (2) — в Українській РСР, 2 (2) — в Узбецькій РСР, 1 ( 1) – у Туркменській РСР. Переважна більшість вибухів зарядів (130) було зроблено у свердловинах, лише один — у шахті та чотири — у штольнях.

Лягайте на землю. Якнайшвидше знайдіть поглиблення або виступ, за яким можна, можливо сховатися від ударної хвилі та уламків. Спробуйте закрити всі відкриті частини тіла: ляжте ногами убік вибуху, обличчям донизу, підкладіть руки під себе. Накрийте вуха навушниками, рот і ніс маскою, тканиною або хусткою, дихайте через них.

Якщо влада оголосила про ядерної Негайно пройдіть у найближче укриття (будь то підвал або ізольоване приміщення в будівлі) разом з тривожною валізою. Якщо у приміщенні є вікна, не підходьте до них – це допоможе захиститись від вибуху, спека та радіації.