Поширені широко на всіх континентах, крім Антарктиди. Відсутні в пустельних областях і на Крайній Півночі (крайня північна точка ареалу – південь Карелії). У світовій фауні понад 440 видів, у Росії та суміжних країнах — 10 видів. У Росії її мешкають практично по всій території, крім Крайній Північ.

Після укусу комара перші симптоми захворювання на малярію розвиваються через один-три тижні. Озноб змінюється різким підвищенням температури (до 40-41С), потім настає задишка, блювання. Свідомість людини плутається, вона може марити, метатися.

Біолог-ентомолог Роман Хряпін розповів Москві 24, що малярійних комарів можна зустріти в Москві, Підмосков'ї та інших частинах Росії. "Малярійні комарі, звичайно ж, у Росії є, причому як на півдні, так і на півночі. Їх кілька видів. І в Москві, і в Московській області вони є", – каже експерт.

Малярію викликає паразит під назвою Plasmodium, який передається через укуси інфікованих комарів. Потрапивши в організм людини, паразити розмножуються у печінці і потім інфікують червоні кров'яні клітини. Симптоми малярії, лихоманка, біль голови і блювання, зазвичай з'являються через 10-15 днів після укусу комара.