Як відомо, першими людьми, які почали робити кленовий сироп, були корінні американці, які проживали в північно-східної частини Північної Америки задовго до переселення перших європейців. Застосовуючи ранні методи одержання солодкого кленового соку, племена використовували його як калорійне джерело живлення в зимовий час.

Історія кленового сиропу почалася у XVIII столітті, власне, перші згадки про те, як приготувати такий сироп, з'явилися 1760 року. Ну а технологію його виробництва вигадали корінні жителі материка, індіанці, набагато раніше. Вони першими розкуштували кленові «бурульки» – застиглі краплі соку на корі дерев.

Насамперед, необхідно пам'ятати, що в кленовому сиропі міститься багато сахарози, тобто звичайного цукру. А це перекриває користь і тягне за собою ті ж проблеми при надмірному вживанні: ризик розвитку цукрового діабету порушення обміну речовин

А ще кленовий сироп варять у Росії – У Пензенській області. І це поки що єдине в нашій країні велике виробництво, і не факт, що послідовники з'являться незабаром. А у виробників сиропу пензенського є амбітне завдання: зробити продукт одним із символів області.