В даний час ногайці проживають в основному на Північному Кавказі та в Південному Поволжі — в Дагестані (Ногайський, Тарумівський, Кизлярський та Бабаюртовський райони), Ставропольському краї (Нефтекумський район), Карачаєво-Черкесії (Ногайський район), Чечні (північ Шовківського району) та А.С.

Ногайці – тюркський народ Північного Кавказу. У світі мешкає близько 110 000 осіб. Предками ногайців є кочові середньовічні монголомовні та тюркські племена. Перша державна освіта народу Ногайська Орда сформувалося після розпаду останньої з великих держав кочівників Золотої Орди.

За даними останнього перепису населення, народ ногайці налічує в Росії 103700 осіб. Ногайці живуть переважно на Північному Кавказі: у Карачаєво-Черкесії – 15 700 осіб, у Ставропольському краї – 22 000 осіб, у Чеченській Республіці – 3 400 осіб, а також в Астраханській області 7 600 осіб.

У середині XVI ст. Ногайську Орду спіткала катастрофа. Почалися внутрішні міжусобиці через різну політичну орієнтацію улусів, що поступово призвело до розпаду. Ногайської Орди на Велику та Малу та інші частини.