ода харчування жуки зимують у ґрунті або підстилці. Навесні наступного року після виходу з місць зимівлі самки відкладають яйця (травень — початок червня). Цикл розвитку личинки триває близько місяця, а лялькування починається у липні [4].

Жуколень зустрічається в дібровах та широколистяних лісах з домішкою дуба в Європі, Передній Азії, Туреччині, Ірані та Північній Африці. Самці відрізняються добре розвиненими та збільшеними мандибулами, які перетворені на т.з. "Рога".

Небезпечні чи вони для людини? Немає НЕ небезпечні, але якщо помацати за "роги", можуть поранити. "У самців жуків-оленів є так звані "роги" яскраво-червоного або червоно-коричневого кольору. Насправді це добре розвинені верхні щелепи для битв із суперниками.

Жуколень живе як доросла комаха лише кілька тижнів, під час яких відбувається спарювання. Більшість часу ця тварина проводить у вигляді личинки, яка повільно поїдає розпушене коріння дерев. Щоб одного разу перетворитися на товсту та міцну лялечку, йому знадобиться до восьми років».