Роль та значення кисню в природі Морська та прісна вода містить 88,8% кисню (за масою), а в атмосфері його 20,95% за обсягом. У земній корі понад 1500 сполук мають у складі кисень. З усіх газів, що входять до складу атмосфери, найбільш важливий для природи та людини кисень.

Причому 80% кисню передають в атмосферу водорості морів та океанів, так званий фітопланктон, і лише 20% – наземні рослини. Тому океан часто і називають легкими Землі. У фітопланктоні, складовою якого є синьо-зелені водорості, протікає реакція фотосинтезу: 6CO2 + 6H2О = С6Нl2О6 + 6O2 .

Кисень проникає в воду за рахунок дифузії з навколишнього повітря, при аерації, і як побічний продукт фотосинтезу. У той час як повітря на 21% складається з кисню, зміст кисню у воді лише 0,001%!

Знаходження у природі Кисень — найпоширеніший у земній корі елемент, з його частку (у складі різних сполук, переважно силікатів) припадає близько 47 % маси твердої земної кори. Морські та прісні води містять величезна кількість пов'язаного кисню – 85,82% (за масою).