Печеристий (кавернозний) синус (лат. sinus cavernosus) – парний, розташований з боків від турецького сідла. У порожнині печеристого синуса розташовуються внутрішня сонна артерія з навколишнім її симпатичним сплетенням, і нерв, що відводить. У стінках синуса проходять окоруховий, блоковий нерви та очний нерви.

Печеристий синус є парним і розташовується на підставі черепа з боків турецького сідла; відіграє важливу роль у здійсненні венозного відтоку від мозку та очних ямок, а також у регуляції внутрішньочерепного кровообігу.

У біології та анатомії Сінус – пазуха, поглиблення, порожнина, випинання, довгий замкнутий канал; пазуха (канал) твердої мозкової оболонки у хребетних тварин та людини, наповнена венозною кров'ю (венозна пазуха), порожнина деяких черепних кісток (придаткові пазухи носа).

Притоками | синусного стоку є вени мозку і мозочка, вени прилеглих ділянок ТМО, вени мозочкового | мозку та потиличні емісарні вени. У сигмоподібні| синуси впадають вени відповідних відділів твердої оболонки |