4 травня 1838 року впливові покровителі Шевченка, серед яких художник Карл Брюллов, поети Василь Жуковський та Євген Гребінка, викупили його з кріпацтва Поміщик Енгельгардт віддав Шевченку вчитися малюванню у Василя Ширяєва, який часто малював у Літньому саду Санкт-Петербурга скульптури.May 4, 2022

Кріпосний селянин, Шевченка отримав свободу завдяки своїм художнім здібностям: гроші на викуп збирали Карл Брюллов, Василь Жуковський та навіть члени імператорського прізвища. Однак головним його покликанням була поезія – збірка «Кобзар» стала основою літературної української мови.

Влітку 1836 року його помітив художник Іван Сошенко. Українець за походженням захоплюється талантом кріпака і вирішує допомогти йому. Знайомить Тараса із земляками – письменником Євгеном Гребінкою, художником Аполлоном Мокрицьким, професором Василем Григоровичем.

У Царському Селі під Петербургом 4 травня 1838-го відбулася лотерея між членами царської сім'ї та запрошеними вельможами. Розіграли портрет вихователя спадкоємця російського престолу Василя Жуковського. На виручені гроші викупили з кріпацтва художника та поета Тараса Шевченка.