Її носієм можуть бути як чоловіки та жінки, так і діти, які можуть заразитися від матері в процесі пологів. На сьогоднішній день відомі майже 50 видів трихомонад, але в організмі людини можуть жити 3 види – ротова, кишкова та урогенітальна.

Також можливе зараження при побутовому інфікуванні: під час використання чужих вологих рушників, мочалок, джакузі або басейну, де можуть зберігатися життєздатні трихомонади. На відміну від інших захворювань, що передаються статевим шляхом збудники можуть жити в теплому вологому середовищі до 20 і більше годин.

Трихомоніазяк і всі інші венеричні захворювання, передається, насамперед, статевим шляхом. Зараження трихомоноз можливий при будь-якому вигляді статевих контактів: генітальному, оральному, анальному або навіть при пальцевому контакті зі статевими органами партнера.

Найчастіше хворіють на трихомоніаз жінки, у чоловіків він протікає переважно асимптомно. Вчені виявили взаємозв'язок між носієм інфекції та розвитком раку шийки матки у жінок. Крім того, «сусідство» з трихомонадами часто доповнюється іншими інфекціями та підвищує ризик зараження ВІЛ.