Але виникає питання, якщо квартира не приватизована, то хто спадкоємець. Відповідь проста – держава чи муніципалітет. Після смерті людини, яка винаймала житло, але не встигла його зареєструвати, нерухомість не може бути передана у спадок ні згідно із законом, ні спираючись на заповіт.
У цьому випадку клопотання про переукладання договору соцнайму може подати інший член сім'ї за умови спільного проживання із заповідачем. Якщо ніхто не виявить бажання приймати спадщину, неприватизована квартира відійде назад муніципалітету.
Якщо громадянин не проти приватизації, але просто не хоче брати в ній участь, йому потрібно написати відмову і завірити нотаріально. В даному випадку оформлення власності відбувається безперешкодно, а людина, яка відмовилася від частки, матиме право жити в приватизованій квартирі стільки, скільки сам забажає.
Згідно із законодавством РФ, неприватизована квартира є власністю не мешканців, а держави чи муніципалітету. Відомо що продати нерухомість має право лише власник. Не приватизувавши житлову площу, людина не має право їй розпоряджатися.