Виробник (виконавець) вправі встановлювати на товар (роботу) гарантійний строк – період, протягом якого у разі виявлення у товарі (роботі) нестачі виробник (виконавець), продавець, уповноважена організація або уповноважений індивідуальний підприємець, імпортер зобов'язані задовольнити вимоги …

Виробник (виконавець) повинен встановлювати строк служби товару (роботи) тривалого користування, у тому числі комплектуючих виробів (деталей, вузлів, агрегатів), які після закінчення певного часу можуть становити небезпеку для життя, здоров'я споживача, завдавати шкоди його майну або навколишньому середовищу.

Гарантійні терміни експлуатації та зберігання вимірюють у календарному обчисленні – у роках, місяцях; гарантійну напрацювання – у годинах, циклах, кілометрах тощо. 2.2. На продукцію встановлюють один із видів гарантійних термінів чи гарантійні терміни обох видів одночасно.

Терміни гарантії відрізняються залежно від характеру товару. Наприклад, на автомобілі та інший транспорт ці терміни встановлюються від двох років або наявність автопробігу, на побутову техніку від року, на одяг та взуття від одного до кількох місяців.