До неї входять США (з 1945), Росія (спочатку Радянський Союз: з 1949), Великобританія (1952), Франція (1960), КНР (1964), Індія (1974), Пакистан (1998) та КНДР (2006). Також мають ядерну зброю вважається Ізраїль. «Старі» ядерні держави США, Росія, Великобританія, Франція та Китай є т.д.

Stockholm International Peace Research Institute) опублікував доповідь, в якій стверджується, що 8 країн, які мають атомну зброю – Російська Федерація, Китай, Великобританія, Франція, Індія, США, Пакистан та Ізраїль – тримають на бойовому чергуванні 4400 одиниць військової техніки, здатних нести ядерні заряди.

Ядерною зброєю мають 9 країн: США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль (імовірно) та Північна Корея. Із них лише п'ять країн підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (США, Росія, Великобританія, Франція та Китай).

Рішення про запуск ракет приймає, як правило, сам президент, проте воно завжди узгоджується з даними «ядерних валізок» міністра оборони та начальника Генерального штабу.