Тому слово «арійська» було прийнято для позначення не лише індоіранських народів (частини індоєвропейських народів), а й усіх носіїв індоєвропейських мов, включаючи римлян, греків та германців. Незабаром було визнано, що балти, кельти та слов'яни також належать до цієї групи.

У лінгвістиці під аріями (або індоіранцями) маються на увазі лише дві групи індоєвропейців: усі народи, що говорять мовами індоарійської групи, та всі іраномовні народи. Прародина аріїв, за деякими припущеннями, розташовувалась між річками Дністер та Урал (ямна культура).

Арієць (Арья) – від авестійського слова "aria" та іранського "ariya" означає "шляхетний", "чистий". Від арійців відбулися сучасні нації – Індоарійські народи, перси, таджики, пуштуни, курди, белуджі, осетини, тати, талиші та ін Айіряна Ваеджа (авест.

«Арійці» або «арійська раса» (етимологічно пов'язана з попереднім) – псевдонауковий термін, раса, расова група, що нібито включає в себе індоєвропейські народи та їх предків і фізично та інтелектуально перевершує інші раси.