Причому з 2021 року роботодавець не виплачує гроші, а лише передає необхідні для оплати лікарняного дані та документи до ФСС. І вже фонд перераховує допомогу працівнику безпосередньо. Інші виплати оформляються працівником у ФСС чи через МФЦ.
Отже, компенсація працівникові у разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання складається з: допомоги з тимчасової непрацездатності, одноразової страхової виплати, щомісячної страхової виплати, оплати додаткових витрат та відшкодування моральної шкоди.
Як розрахувати розмір допомоги самостійно? підсумкова сума розраховується із середнього заробітку за два календарні роки, тобто розмір зарплати множиться на 24 місяці та ділиться на 730 днів. При цьому два або один рік із цього періоду можна замінити, наприклад, якщо у цей час ви перебували у декретній відпустці.
1) застрахованій особі, яка має страховий стаж 8 і більше років, – 100 відсотків середнього заробітку; 2) застрахованій особі, яка має страховий стаж від 5 до 8 років, – 80 відсотків середнього заробітку; 3) застрахованій особі, яка має страховий стаж до 5 років, – 60 відсотків середнього заробітку.