Першим хіміком та парфумером у світі вважається Таппуті, творець парфумів, згадана в клинописі 2-го тисячоліття до нашої ери в Месопотамії. Вона використовувала у своїх дослідах квіти, олії, мирру та інші ароматичні речовини, а також використовувала процеси фільтрування та дистиляції.

Парфумерія, чи мистецтво створення духів, почалася в давній Месопотамії та Єгипті і була далі розвинена в Стародавньому Римі та Персії. Вперше парфумерія була використана у Стародавньому Єгипті. Більшість згадок про неї пов'язані з богами та жертвопринесеннями. У давньоєгипетській міфології богом пахощів шанувався Дідун.

Існує кілька варіацій назви цієї професії: майстер-парфумер, головний парфумер. Однак у Франції, країні, яка вважається батьківщиною парфумерії, людину, робота якої полягає у визначенні запахів шляхом «пронюхування», називають «ніс».

Ще 1290 року відома жінка-парфумер на ім'я Таппуті винайшла перші парфуми, які увібрали в себе нотки жасмину, гладіолуса та лимона. Перший парфум був створений з бутонів квітів, їх перетирали, віджимали та отримували ефірні олії, з яких надалі створювали приємні пахощі.