Шії́ти (араб. شيعة, [ˈʃiːʕa] — «партія», «прихильники», «прихильники») — напрям ісламу, що об'єднує різні громади, що визнали Алі ібн Абу Таліба (двоюрідного брата, зятя та сподвижника пророка Мухаммеда) та його нащадків єдино законними спадкоємцями та духовними наступниками пророка Мухаммеда.
Суніти, ахль ас-су́нна ва-ль-джама'а (від араб. أهل السنة والجماعة — «люди сунни та злагоди громади») — послідовники основного та найбільш численного спрямування в ісламі. Північна Африка, Близький Схід, Центральна та Південна Азія, Кавказ, Балкани, Поволжя та ін. араби, бербери, тюрки, індонезійці та ін.
Суніти допускають передачу влади халіфа в результаті всенародного голосування та визнають законність правління перших чотирьох праведних халіфів – Абу Бакра, Умара, Усмана та Алі. Шіїти вважають, що влада в Халіфаті має передаватися лише серед нащадків праведного халіфа Алі та дочки пророка Мухаммеда — Фатіми.
Шіїти, наприклад, не згодні з сунітської практикою розлучення, а суніти, навпаки, заперечують проти практики «тимчасових шлюбів» у шиїтів. Шіїти, на відміну від сунітів, шанують висловлювання імамів нарівні з пророцтвами Сунни Всі ці відмінності не мають принципового характеру у духовній сфері.