Термін «цитоплазма» запровадив німецький професор Альбертом (Рудольфом) фон Келлікером в 1863 як синонім терміну "протоплазма". Згодом протоплазма стала мати на увазі весь вміст клітини поза ядром, включаючи органели.

Цитоплазма – це рідка і в'язка речовина, щільніша за звичайну воду. Цитоплазма наповнює клітину. У ній переміщаються органоїди, такі як рибосоми, мітохондрії, вакуолі, лізосоми, ядро ​​та інші. Також за допомогою цитоплазми відбувається зв'язок між органелами, регуляція.

Цитоплазма – Складна багатокомпонентна, пластична, диференційована система, що включає ряд мембранних і немембранних структур. Саме в цитоплазмі протікають основні процеси метаболізму. За допомогою центрифугування цитоплазму можна поділити на дві приблизно рівні частини.

Цитоплазма – Це матеріал, з якого складається тіло клітини. Вона складається з води, білків та органел, таких як мітохондрії, лізосоми та ядро. Цитоплазма оточена тонким бар'єром, що називається клітинною мембраною, який відокремлює внутрішню частину клітини від зовнішнього середовища.