Природними ворогами виноградної равлики є їжаки, землерийки, ящірки, кроти та деякі інші тварини. Також природними ворогами є різні види жуків, що повзають, які можуть заповзти всередину виноградної равлики через дихальний отвір, та деякі види хижих равликів.

У Франції найбільше цінуються бургундські равликиякі продаються по всій Франції у вигляді консервованих напівфабрикатів. Підкреслюючи бургундське походження, ці равлики називають Ескарго де Бургонь. Равлики з інших регіонів цінуються менше та коштують дешевше.

У місці, де слимаки люблять полювати, необхідно закопати в землю на глибину 1 см нижче за поверхню землі ємність, наповнену на 1/3 пивом. (Ємність має бути достатньо високою, щоб равлики не вибралися) Равлики, що заманюються запахом пива, підповзатимуть так близько до пастки, що потраплять у неї і більше не вийдуть.

Для боротьби з розплідними равликами використовують рибок… Або інший вид равликів. Так, є хижі молюски, які їдять менших родичів, наприклад, равлик Хелена. Що стосується риб, контролювати чи повністю знищити популяцію молюсків допоможуть тетрадон, боція клоун, макропод, гурамі чи сомики.